۱۰ مکان عجیب و غریب روی زمین برای ماجرا جویان

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب روی زمین

۱۰ مکان عجیب و غریب روی زمین

[harim_tele]

عجایب بزرگ و معروف دنیا مانند گرند کنیون و آبشار ویکتوریا، درست است که بزرگ و زیبا هستند ولی در این جهان عجایب دیگری هم هست که وجودشان خارج از تصور است. مکان هایی که دانشمندان تلاش زیادی میکنند تا بفهمند چطور تشکیل شده اند. در ادامه ده تا از این مکان های عجیب دنیا را میبینیم.

شانای-تیمپیشکا، رود جوشان

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در اعماق آمازون رودی وجود دارد که با تمام رودهای دنیا فرق دارد. این رود انقدر داغ است که هر حیوانی که داخلش شود زنده زنده میجوشد و ذوب میشود. این رود تا ۹۱ درجه ی سانتی گراد دمایش بالا میرود و دانشمندان از دلیل آن کاملا آگاه نیستند. معمولا این نوع رودهای داغ از یک آتشفشان تغذیه میشوند ولی نزدیکترین آتشفشان به این رود، ۷۰۰ کیلومتر فاصله دارد. البته تئوری ای وجود دارد و آن اینست که آب جوش از داخل زمین از میان خط گسل ها خودش را به زمین میرساند و این رود را داغ میکند.

 غار Movile، غاری با اتمسفر سولفور

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در جنوب شرقی رومانی، غاری است که از نور برای ۵ و نیم میلیون سال دور بوده است و اتمسفری کاملا متفاوت از زمین دارد. این غار توسط کارگرانی که در حال ساخت یک نیروگاه برق بودند کشف شد. اگر از چند سری تونل پایین بروید، به یک حفره میرسید که هوایی سمی دارد و با سولفید هیدروژن پر شده است.

عجیب ترین قسمت این غار اینست که یک حیات کامل در این غار شکل گرفته است. ۳۳ گونه داخل این غار زندگی میکنند که هیچ جا بیرون غار وجود ندارند.

چاه سنگ کننده

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در یورکشایر شمالی، Knaresborough، چاهی وجود دارد که در آن آب از صخره ای با شکل اسکلت پایین میاید و هرچه زیر آب قرار بدهید تبدیل به سنگ میشود.

این پروسه ی سنگ شدن تا ۵ ماه طول میکشد. افراد هر چیزی از خرس اسباب بازی تا دوچرخه زیر آب قرار داده اند و وقتی برگشته اند، مجسمه ای سنگی داشته اند.

دانشمندان کشف کرده اند که آب چاه، غلظت زیادی از ماده ای معدنی دارد که پوسته ای دور هرچیزی که لمس کند تشکیل میدهد. مانند نحوه ی تشکیل استالاکتیت ها در غارها.

دریاچه ی کراچی، پرتشعشع ترین دریاچه ی دنیا

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

داخل زمینی که قبلا متعلق به کارخانه ی اسلحه سازی شوروی بود، دریاچه ای وجود دارد که بیش از همه ی چیزهای زمین، مواد رادیواکتیو دارد. این دریاچه آنقدر تشعشع دارد که اگر فقط یک ساعت کنار آن بایستید خواهید مرد.

این دریاچه را شوروی محلی برای ریختن زباله های هسته ای کرده بود و زباله های بیش از حد، مشکلاتی را بوجود آوردند. درسال ۱۹۵۷ در کارخانه انفجاری رخ داد و ذرات رادیواکتیو را تا ۲۳ هزار کیلومتر پخش کرد. در سال ۱۹۶۷ آب دریاچه خشک شد و غبار رادیواکتیو تا ۱۵۰۰کیلومتر دورتر رفت.

حالا آب دریاچه احیا شده است ولی بسیار سمی است.

Gruner See، پارکی که هر بهار زیر آب میرود

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در اتریش، پارک زیبایی هست که در بهار زیر آب است! این پارک نزدیک کوهستانی است که در زمستان برف زیادی دریافت میکند و زمانی که این برفها آب میشوند، انقدر حجم آب زیاد است که دریاچه ی پارک را دوبرابر پر میکند و پارک غرق میشود.

اگر بتوانید در آن شنا کنید، نیمکت ها و پل های پارک را زیر آب میبیند. دوباره در تابستان، آب فرومینشیند و پارک بالا میاید.

درخت دوتایی کاسورزو

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در منطقه ای روستایی در پیمونته، ایتالیا، درخت گیلاسی وجود دارد که مستقیما بالای درخت شاه توتی روییده است! درخت های مزاحم و هرز همیشه وجود داشته اند ولی معمولا کوچک هستند و سریع می افتند. ولی این دو درخت کامل سلامت هستند و روی هم روییده اند.

کسی نمیداند این اتفاق چطور افتاده است. محلی ها میگویند احتمالا پرنده ای یک دانه ی گیلاس را روی درخت شاتوت انداخته و این دانه روییده و ریشه هایش از داخل درخت شاتوت، به خاک زیر درخت رسیده است. و اینطور به یک درخت کامل تبدیل شده است.

فانوس دریایی مارکیبو، طوفانی تمام نشدنی

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در ونزوئلای غربی روی رود کاتاتومبو، طوفانی میوزد که هیچوقت متوقف نمیشود. هرشب ساعت ۷ شروع میشود، رعد و برق هایی روی آب میزند و ده ساعت طول میکشد. برای ۲۶۰ شب در سال.

تاکنون تئوری مورد قبول درباره این پدیده، وجود اورانیوم در کف رودخانه بود. حالا دانشمندان این تئوری را رد میکنند و تئوری جدیدی ارائه داده اند. آنها میگویند شکل کوه های اطراف باعث برخورد بادهای گرم با هوای سرد آند میشود، سپس این برخورد با آب بخار شده و گاز متان یک میدان نفتی در اطراف، ترکیب میشوند.

با اینحال علت این پدیده هنوز دقیق مشخص نیست. درسال ۲۰۱۰ این طوفان ناگهان متوقف شد و همه فکر میکردند دیگر نمیوزد. ولی بعد از شش هفته سکوت، دوباره شروع شد و از آن زمان میوزد.

دریاچه آبی Hokkaido

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در جزیره ی ژاپنی Hokkaido، دریاچه ای وجود دارد که بی همتاست. این دریاچه با سایه ای از رنگ آبی از زاویه های مختلف سایه های مختلف از رنگ را نشان میدهد. با تغییر فصل ها رنگ آب عوض میشود و از سایه های آبی به سبز تغییر میکند.

این دریاچه در واقع دریاچه ای مصنوعی است. محلی ها سدی ساخته بودند و محلی برای جمع شدن آب ایجاد کردند. با شگفتی تمام، آبی که جمع میشد تغییر رنگ میداد.

دانشمندان معتقدند رنگ عجیب آب، از ذرات آلومینیوم هیدروکسیدی میاید که در آن وجود دارند. این ذرات نورآبی آسمان و بالا را به طرز عجیب و خوبی منعکس میکنند.

سنگ های آوازخوان پنسیلوانیا

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در بالای تپه ای در پنسیلوانیا، زمینی پراز سنگ ها و صخره های عجیب وجود دارد که منشا آنها مشخص نیست. نکته ی عجیب این سنگ ها اینست وقتی بهشان ضربه میزنید صدا میدهند. صدایی زنگ مانند که انگار صدای سنج است.

تئوری های زیاد و نامطمئنی درباره این پدیده وجود دارد. یکی از آنها اینست که وقتی یک سنگ تنها را ضربه میزنید، صدایی با فرکانس پایین ایجاد میکند که قابل شنیدن نیست ولی وقتی آنها را کنار هم قرار میدهید، صداها تداخل میکنند و صدایی بوجود میاورند که قابل شنیدن است.

Kawah ljen، آتشفشانی با لاوای آبی

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

۱۰ مکان عجیب و غریب

در اندونزی معدن سولفوری وجود دارد که داخل یک آتشفشان ساخته شده و زمانی که کارگرها شب داخل آن میشوند، چراغ هایشان را خاموش میکنند. چون راهشان با مایعی درخشان و آبی مانند لاوا روشن شده است.

البته دانشمندان الان میدانند که این مایع آبی، لاوا نیست، سولفور است. گازهای سولفور داخل گرم میشوند و میسوزند، و شعله های آبی تا ۵ متر به هوا پرتاب میکنند. سپس این گازها به سولفور مایع تبدیل میشوند که از شیب کوه پایین میریزد و شبیه لاوای آبی است.

این سولفور سمی است و کسانی که برای تحقیق به این منطقه میروند باید ماسک تنفسی بزنند.

۱۰ مکان عجیب و غریب روی زمین

مطالب مرتبط بیشتری در این رابطه بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*