بهترین زمان سفر به ایروان | ایروان پایتخت ارمنستان

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (6)

بهترین زمان سفر به ایروان | ایروان پایتخت ارمنستان :

در کشور ارمنستان شهری با نام ایروان وجود دارد که بسیار مورد علاقه ارمنی های سراسر جهان می باشد.

این شهر زیبا در دامنه کوه آرارات و در کنار رود هرازدان قرار دارد.

این شهر جنگ های زیادی را به خود دیده به همین دلیل در صده های گذشته مدتی به عثمانی ها و زمانی هم به ایرانی ها تعلق داشته و دست آخر هم بر اساس عهدنامه ترکمنچای در پی جنگ ایران و روس از سلطه ایران خارج شد.

ایروان به علت امکانات گردشگری بالای خود و همچنین جاذبه های طبیعی امروزه توانسته از میان کشورهای همسایه تعداد زیادی از گردشگر را هر ساله چه از راه هوایی و چه از راه زمینی به خود جذب کند. در این مقاله با گردش بانک همراه باشید تا اطلاعات جالبی از بهترین زمان برای سفر به ایروان شما بدهیم و شما را با معروف ترین غذاهای ایروان و لذت خرید در ایروان آشنا سازیم.

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (8)

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (8)

قدمت ایروان ارمنستان

تاریخچه و قدمت این شهر به 4000 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد که این اطلاعات از استحکامات باقی مانده از عصر برنز مانند شنگاویت، کارمیربلور، کارمیربرد و بردادزور بدست آمده است. اکتشافاتی که از قلعه ای با نام اورارتویی که در سال 782 قبل از میلاد به دستور شاه آرگیشیتیس ساخته شد، بدست آمده است.

همچنین از دیگر آثار ارزشمند این منطقه قلعه تیش ابیانی است که در سال 585 به دست سیت ها تخریب شد.

ایروان در عصر 3 و 4 قبل از میلادکه نام عصر سیاه را به آن می دهند دوره پر رمز و رازی را گذرانده که البته آثاری از آن دوره در دست نیست.

این شهر همچنین در سده های 4 و 6 پیش از میلاد از قلمروهای ساتراپ ارمنی در امپراطوری هخامنشی بوده است.

در جنگ های ایران و عثمانی در سال های 1513 تا 1737 این شهر بارها و بارها دست به دست شد و به 14 بار رسیده است. در سال های 1604 ده ها هزار نفر از ارامنه به ایران کوچ کردند و این باعث محدود شدن جمعیت ارامنه به 20 درصد در این شهر شد. این شهر بارها و بارها در کشمکش میان پادشاهان قرار گرفت و در آخر هم بر اساس عهدنامه ترکمنچای از سلطه ایران خارج شد و به دست روس ها افتاد.

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (6)

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (6)

بهترین زمان برای سفر به ایروان ارمنستان

اواخر تابستان یعنی نیمه دوم شهریور ماه تا اواسط آذرماه یعنی قبل از شروع زمستان بهترین زمان برای سفر به ایروان و خرید در ایروان می باشد زیرا روز هایی گرم و بلند و شب هایی خنک با مناظر زیبای پاییزی دارد البته فصل بهار این شهر هم در نوع خود بی نظیر می باشد و کمی ناپایدار. در آخر ما به شما توصیه می کنیم اگر به اسکی علاقه دارید در فروردین ماه که پیست تساقکادزور با فاصله 40 کیلومتری از ایروان باز است به ایروان سفر کنید و در غیر این صورت اردیبهشت ماه تا آذر ماه برای سفر شما زمان مناسبی می باشد.

این شهر ارمنستان در منطقه ای به شدت خشک و کوهستانی واقع شده است.

منطقه ای با تابستان های بسیار گرم که دمای هوا در این فصل به 40 درجه سانتیگراد می رسد.

همچنین میانگین بارش باران در سال به 31.8 سانتیمتر می رسد و بر عکس تابستان ها، این شهر زمستان های بسیار سردی دارد و رطوبت کمترین میزان می باشد.

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (10)

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (10)

راه های رسیدن به ایروان ارمنستان و معروف ترین غذاهای ایروان

اگر قصد سفر به ایروان و کشور ارمنستان با هواپیما را دارید مقصد شما فرودگاه زوارتنوتس ایروان می باشد که حدود 14 کیلومتر با مرکز شهر یا همان میدان اپرا فاصله دارد که این مسافت را هم با تاکسی و هم با اتوبوس می توانید طی کنید.

هزینه تاکسی ها در این شهر زیاد نیست پس برای جابه جایی می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (6)

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (6)

بهترین زمان سفر به ایروان |اقامت در ایروان ارمنستان

اقامت در این شهر و لذت بردن از معروف ترین غذاهای ایروان بسیار راحت می باشد زیرا تعداد و تنوع هتل ها و یلاها زیاد می باشد. از هتل های کوچک و قدیمی گرفته تا ساختمان های مجلل در قسمت های مرکزی شهر مانند ساختمان مشهور اپرا در میدان اپرا و یا میدان هاراپراک با جاذبه های دیدنی خاص خودش و همچنین هتل ماریوت در حوالی میدان هارپراک که یکی از بهترین هتل های ارمنستان می باشد، کل این شهر با بناهای زیبا و مجسمه های معروف زینت داده شده است.

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (1)

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (1)

بهترین زمان سفر به ایروان |معروف ترین غذاهای ایروان دیدنی

از اجزای اصلی غذاهای ارمنی گوشت بره می باشد که هم به صورت کبابی و هم در سوپ طبخ می شود.

معروفترین سوپ ارمنی ها بزباش می باشد همچنین گوشت بره به عنوان خورشت در کنار آجیل و میوه هم خورده می شود. پیش غذای ارمنی ها معمولا فلفل و برگ مو می باشد در کنار برنج و ترشی و گوشت با سبزیجات تر و تازه که به صورت پاستیرما سرو می شود.

ایروان دارای رستوران های مختلف و مدرن است که منوهای آن ها بسیار متنوع و از سرتاسر جهان می باشد.

در طول خیابان کباب اکثر رستوران ها بشقاب مشهور ارمنی و یا همان گوشت گریل شده را سرو می کنند.

اکثر کافه های این شهر در کنار پارک ها و پیاده روها قرار دارند.

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک

بهترین زمان سفر به ایروان |خرید در ایروان زیبا

اگر بخواهیم یکی از بهترین مرکز خریدهای ایروان ارمنستان را به شما معرفی کنیم ابتدا باید به سراغ مرکز خرید دالما و ایروان مال برویم.

این پاساژها در منطقه آرام با پارکینگ اختصاصی می باشد همچنین دارای نماینگی های از اکثر برندها می باشند.

در کنار رستوران و کافی شاپ های مدرن و مجلل از دیگر پاساژهای این شهر مجتمع تاشیر می باشد که در خیابان تیگرامنتس ایروان قرار دارد.

این مرکز خرید در 5 طبقه بنا شده که شامل بازار طلا، پوشاک و رستوران می باشد.

از دیگر مراکز خرید این شهر می توان به بازار شنبه ها و یکشنبه ها که بازار بزرگ روباز ورنی ساژ در حوالی مترو جمهوری که بسیار مورد علاقه گردشگران است، اشاره کرد. در این بازار آثار هنری، نقره جات، نقاشی، صنایع دستی، کتاب، اشیای آنتیک برای خرید در ایروان وجود دارد. ایروان سیتی هم از جمله فروشگاه های 24 ساعتی این شهر با تمامی اقلام مورد نیاز این شهر می باشد.

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (5)

بهترین زمان سفر به ایروان ایروان پایتخت ارمنستان گردش بانک (5)

سوغاتی چی بخریم

از سالیان دور تا به امروز ارمنی ها در هنر سابقه طولانی داشته اند به گونه ای که در سراسر شهر و کشور ارمنستان می توانیم آثاری از این دست را ببینیم. صنایع دستی این منطقه و کشور ارمنستان شامل سفال کاری، گلدوزی و نقاشی های منحصر به فرد، حجاری فرش و چلیپا سنگ می باشد. فروشگاه ورنیسژ از جمله مکان هایی است که این اجناس را عرضه می کند. از معروف ترین صنایع دستی این منطقه آبسیدین سنگ می باشد که از آن گوشواره و گردنبند می سازند. تنوع این محصولات در این بازارچه بسیار زیاد می باشد در قیمت ها و رنگ و طرح های فراوان پس مطمئن باشید که از این بازار در زمان خرید در ایروان دست خالی بیرون نمی آیید.

بهترین زمان سفر به ایروان | ایروان پایتخت ارمنستان

از دیگر بازارهای معروف ایروان بازار آخر هفته در کنار موزه cafesjian می باشد که انواع صنایع دستی در آنجا در زمان خرید در ایروان به فروش می رسد مانند عروسک های ارمنی، جواهرات ممتاز و ارزشمند و سنبل های ملی منطقه. از دیگر بازارهای معروف بازار دالان به معنی گذرگاهی میان ساختمان و خیابان می باشد که اگر با تور به این منطقه سفر کنید شما را برای خرید حتما به این بازارچه می برند. در این گالری هر جنسی با هر نوع قیمتی به چشم می خورد و به شما این امکان را می دهد تا بتوانید سوغاتی های زیبا و قیمتی برای بازگشت به کشور بخرید. از دیگر امکانات این منطقه کافی شاپ داخل حیاط می باشد که می توانید در آن کمی انرژی برای ادامه گشت و گذار جذب کنید.

مطالب مرتبط بیشتری در این رابطه بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*